W jaki sposób wybrać płytki podłogowe?

Choć płytki podłogowe zyskują z roku na rok coraz większą popularność i już dziś bez trudu znaleźć je można zarówno w łazienkach, kuchniach, a nawet w salonach, to wybór odpowiedniego ich rodzaju do danego pomieszczenia nadal stanowi dla inwestorów niemały problem. Czym zatem kierować się przy wyborze płytki do posiadanego wnętrza?

Stawiać na twardość?

Wiele osób, które zastanawia się nad położeniem płytek na podłodze, boi się ich przypadkowego uszkodzenia. W końca nie trudno jest o upuszczeniu czegoś w kuchni, co może spowodować, że płytka w miejscu upadku pęknie.
Jest to obawa bardzo zasadna, bo chociażby glazura i terakota nie należą do zbyt wytrzymałych pod tym względem płytek. Dlatego też wybierając płytki podłogowe do kuchni, warto zdecydować się na gres, który cechuje się bardzo dużą wytrzymałością i z pewnością zniesie upadek nawet największego robota kuchennego ze stołu.

A może lepiej wybrać estetykę?

Są jednak takie wnętrza w domu, gdzie ryzyko upadku ciężkich przedmiotów jest stosunkowo niewielkie, a chęć posiadania atrakcyjnej aranżacji jest bardzo wysoka.
Takim pomieszczeniem jest z pewnością łazienka, gdzie warto stosować płytki ceramiczne lub terakotę. Są to płytki gładkie, co sprawia, że bardzo łatwo jest utrzymać je w czystości, co jest bardzo ważne w takich właśnie wnętrzach jak łazienki.
Warto jest jednak pamiętać o tym, żeby nie brać pierwszego z brzegu najtańszego modelu, ponieważ pewnością będzie on pozbawiony powłoki antypoślizgowej, co w łazience może stanowić spore zagrożenie. Wersja antypoślizgowa jest wręcz obowiązkowa.

Comments are closed.

Kalendarz
October 2019
M T W T F S S
« Aug    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031